spalogo.png

Additional information

Zabiegi z wykorzystaniem kapsuły pozwalają na oczyszczanie organizmu z szkodliwych toksyn, łagodzą podrażnienia skóry, rozluźniają napięcie mięśni oraz pozytywnie wpływają na system nerwowy. Likwidują znużenie, zwiększają zdolność do koncentracji. Wykorzystanie kapsuły w zabiegach wyszczuplających wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej i proces odchudzania.
Rezultaty zabiegów w kapsule:

 • głębokie oczyszczanie, ujędrnianie skóry
 • pobudzenie krążenia i przepływu krwi
 • oczyszczenie organizmu z toksyn
 • Pobudzenie przemiany materii
 • wspomaganie leczenia rozlicznych schorzeń stawów, kości, kolan, ramion oraz przewlekłych stanów bólowych.

ZALETY STOSOWANIA SAUNY PAROWEJ PODCZAS ZABIEGÓW W KAPSULE KOSMETYCZNEJ
Ciepło sauny przyśpiesza wszystkie procesy chemiczne zachodzące w naszym ciele, czyniąc ją prostą i komfortową dla organizmu metodą pozbycia się nagromadzonych toksyn. Pory skóry pod wpływem ciepła otwierają się, a miliony gruczołów potowych uwalniają nas od toksyn i innych resztek procesów metabolicznych. Pot zawiera niemal te same składniki, co mocz i dlatego nasza skóra jest często nazywana „trzecią nerką”. Ocenia się, że blisko 30% „odpadów” jest z naszego ciała usuwana poprzez skórę.
Pod wpływem ciepła zwiększa się również przepływ krwi w organizmie, w tym do skóry. Lepsze ukrwienie przekłada się na zwiększony poziom przemiany materii (metabolizmu), a co za tym idzie – wspomaga proces spalania kalorii.
Korzyści, które daje nam sauna parowa, są nie bez znaczenia z kosmetycznego punktu widzenia. Z jednej strony ciepło i wilgoć otwierają i oczyszczają skórę, czyniąc ją bardziej podatną na działanie preparatów kosmetycznych. Z drugiej strony substancje aktywne zawarte w preparatach (błota kosmetyczne, preparaty borowinowo-parafinowe i inne) szybciej wnikają w skórę, odżywiając ją i czyniąc piękną.
Preparaty kosmetyczne oraz ciepło i komfort kapsuł NeoQi® - to idealne połączenie.
Sauna parowa dostarcza ogromnych korzyści. Zastosowanie jej podczas zabiegu kosmetycznego pozwala na: głębokie oczyszczenie organizmu, poprawę krążenia.
Dzięki lepszemu ukrwieniu i usunięciu toksyn, skóra staje się bardziej elastyczna, ujędrniona, poprawia się jej koloryt.

 • Sauna oczyszcza ciało, bo wydzielający się z nas pot oczyszcza pory i ułatwia ciału oddychanie
 • Rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, dotlenia organizm, przez co czujemy się zrelaksowani
 • Składniki aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych będą lepiej wchłaniane w głąb skóry.

Unikać wizyt w saunie powinny osoby, które chorują na niewydolność serca, nadciśnienie, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, choroby weneryczne, epilepsję

 

ZALETY PROMIENI IR W KAPSULE NEOQI HARMONY MEDIQ:
Podczerwień w kapsułach NeoQi® działa w komfortowym i efektywnym przedziale temperatur. Wykorzystując bezpieczną podczerwień średnią oferuje wysoką skuteczność zabiegów już w temperaturze 35-45°C. Jest ona skutecznie absorbowana przez nasze ciało wywołując pocenie się bez uczucia duszności operatem dyskomfortu spowodowanymi wysoką temperaturą. Zabiegi są nie tylko efektywne, ale jednocześnie bardzo przyjemne. Kapsuła nie potrzebuje wiele czasu, aby rozgrzać się do temperatury 40°C.
Kojące ciepło sauny IR penetruje tkanki skóry rozgrzewając całe ciało, uspokaja, obniża poziom stresu oraz likwiduje uczucie zmęczenia.
Ciepło wywołuje efekt pocenia, dzięki któremu z ciała usuwane są toksyny (kwasy, nikotyna, alkohol, cholesterol), produkty końcowe przemiany materii, a nawet metale ciężkie (takie jak cynk, nikiel, kadm i ołów). Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, a co za tym idzie, staje się wizualnie młodsza i piękniejsza, bardziej elastyczna i gładka.
Efekt pocenia się jest wywołany szybszym krążeniem krwi w krwioobiegu. Dzięki temu z krwią transportowana jest większa ilość tlenu, który odżywia skórę, poprawiając jej wygląd poprzez stymulacje usuwania obumarłych komórek i powstawanie nowych.
Ciepło podczerwieni pomaga również uśmierzać stany bólowe. Rozszerzone naczynia krwionośne pompują więcej krwi do uszkodzonych mięśni i tkanek, co sprzyja przyśpieszeniu naturalnego procesu odnowy. Pomaga również terapię zastałych mięśni, proces rehabilitacji przy różnego rodzaju kontuzjach, a nawet w przypadku leczenia ran. Już od wielu lat promieniowanie podczerwone jest powszechnie stosowane w medycynie jako naturalna pomoc w leczeniu farmakologicznym.
Sauna IR wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. W trakcie pocenia się, kiedy wilgoć na skórze odparowuje chłodząc w ten sposób ciało, w jego wnętrzu zachodzi również szereg innych procesów, których celem jest obniżenie temperatury ciała tak szybko, jak to jest tylko możliwe. Serce bije mocniej i szybciej, pompując większą ilość krwi przez rozszerzone naczynia krwionośne. Dzięki temu serce jest w stanie ciągłego „treningu”, który wzmacnia je oraz cały układ krążenia.
Pobyt w saunie IR sprzyja spalaniu kalorii i walce z nadwagą. Ponieważ nasze ciało potrzebuje energii na wyprodukowanie potu (1 g potu powstaje na skutek użycia 0.586 kcal), średnio wysportowana osoba z łatwością może wypocić 1000g lub nawet więcej w trakcie jednej sesji w saunie – dla porównania jest to ekwiwalent 10-15 kilometrowego biegu.
Jakkolwiek ubytek w masie może być zrekompensowany poprzez uzupełnienie płynów, spalonych kalorii się nie odzyska! Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie lubią albo z różnych powodów nie mogą ćwiczyć, ale jednocześnie chcą uzyskać optymalną wagę ciała.
Przegląd Amerykańskiego Związku Medycznego (JAMA) stwierdza: „Średnio wysportowana osoba podczas pobytu w saunie z łatwością może wypocić 500g, spalając przy tym blisko 300 kcal, co jest ekwiwalentem 3-4km biegu. Osoby mocno pocące się mogą spalić nawet 600-800 kcal.
Poniższa tabela pokazuje przykładowe spalanie kalorii dla różnych rodzajów aktywności.

Pobyt w saunie IR lub łączenie sauny IR z sauną parową przez 30 minut korzystanie wpływa na proces kontroli wagi, oczyszczanie organizmu i spalanie kalorii. W trakcie pierwszych 5-7 minut, kiedy osoba jeszcze się nie poci, temperaturę w saunie można ustawić na 39-41ºC. Kiedy rozpocznie się proces pocenia, temperaturę można nieco obniżyć do37-39ºC. Ważne jest, aby pobyt w saunie trwał maksymalnie długo, ale nie zalecamy przekraczania 30 minutowych sesji.
Dla uzyskania najlepszych rezultatów w oczyszczaniu organizmu oraz procesie lipolizy zachodzącym w komórkach zalecamy łączenie sauny IR lub sauny parowej z prepartami, które aktywizują proces lipolizy.
Wśród zalet sauny IR można również wymienić wspomaganie terapii bólów reumatycznych, artretycznych, stanów zapalnych mięśni, a także chronicznych bólów szyi i pleców. Działa ponadto kojąco na wszelkie bóle i dolegliwości związane z procesem starzenia

MASAŻ WIBRACYJNY
Masaż wibracyjny pełni rolę terapii krążeniowej. Poprzez wspomaganie krążenia pod wpływem wibracji, poprzez uaktywnianie tkanek, masaż powoduje:

 • Przyspieszenie procesów metabolicznych,
 • Poprawę funkcjonowania mięśni, wewnętrznych organów, a także dotlenienie skóry

Wibracje stymulują komórki oraz tkanki. Wspomagają i stymulują transfer substancji odżywczych oraz produktów przemiany materii między komórkami. Po masażu każdy klient poczuje się odświeżony i zrelaksowany.
Masaż wibracyjny w kapsułach NeoQi® zapewnia:

 • natychmiastowe odprężenie,
 • obniżenie poziomu stresu,
 • zmniejszanie napięcia mięśni,
 • ulgę w stanach bólowych.

HYDROMASAŻ

Na terapeutyczne korzyści hydromasażu wodnego wpływa relaksujący efekt, jaki ciepła woda uderzająca z różną siłą wywiera na mięśnie, również te głębiej położone, tkanki podskórne, skórę oraz organy brzuszne (jelita). Stymulujące działanie wody oraz jej absorbowanie przez skórę przynosi korzyści w:

 • Odnowie biologicznej,
 • Wellness,
 • Rehabilitacji,
 • Redukcji stresu,
 • Relaksacji.

Jest idealny w:

 • Rozluźnianiu napięcia mięśni,
 • Wspomaganiu cyrkulacji,
 • Obniżaniu stresu,
 • Kreowaniu komfortu fizycznego i psychicznego

Kombinacja wody oraz powietrza w masażu wpływa na mechanikę tkanek, usprawniając przemianę materii. Masaż wodny w kapsułach NeoQi®, jak również masaż wężem podwodnym są niezwykle przyjemne i mają ogromny wpływ na poprawę samopoczucia.
Wanna akrylowa w kapsule Mediq jest ukształtowana anatomicznie, dzięki czemu idealnie pasuje do ciała, nie tworząc punktów napięcia mięśni.
Kapsuły NeoQi® oferują hydromasaż w czterech różnych strefach ciała pacjenta, z których każda ma odpowiedni rozmiar i kształt dysz, zapewniając precyzyjne oddziaływanie na wybrane partie ciała.
Idealna temperatura hydromasażu wynosi 34-38ºC, a optymalny czas kąpieli nie powinien przekraczać 20 minut.

Firmowe zabiegi Thalion i Beauty Creation of Nature w kapsule NeoQi Harmony Mediq:

Kąpiele z hydromasażem:

 • Owocowy Relaks- orzeźwiająca terapia kąpielowa z kryształkami soli morskiej z dodatkiem eterycznych olejków wonnych cytrusów. Wysoka zawartość magnezu wapnia likwiduje codzienny stres i napięcie, a świeża nuta zapachowa cytryny, pomarańczy i limonki pozytywnie nastraja umysł, pobudza siły witalne. Poczujesz delikatny powiew świeżości
 • Leśny Zagajnik- terapia kąpielowa z kryształami soli morskiej i olejkiem eterycznym janowca ciernistego. Reguluje balans mineralny organizmu, lesna nuta zapachowa pozytywnie nastraja umysł, przywodząc na mysl odpoczynek na leśnej polanie. Idealna terapia kąpielowa welleness o działaniu relaksującym i stymulującym.
 • Szmaragdowa Toń- kryształy soli morskiej o szmaragdowym kolorze z delikatną nutą zapachową olejku sargassowego. Morskie minerały i oligoelementy przywracają właściwy bilans mineralny organizmu, likwidują stres i zmęczenie, a eteryczna nuta zapachowa wzmacnia efekt relaksu i odprężenia.
 • Błękitna Laguna- słodkawe ekstrakty orzechów kokosowych połączone z kryształkami soli morskiej tworzą niepowtarzalny klimat polinezyjskiej laguny. Znikają troski i zmęczenie, ciało odpręża i relaksuje. Skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta, promienieje blaskiem.

Sesje w kapsule Spa ( peeling + sauna + prysznic vichy)

 • Satynowa Kenia- ceremonia łagodząca dla skóry wrażliwej i zmęczonej. Delikatne wyciągi z bawełny chronią i wzmacniają naskórek, wyrównując niedobór lipidów. Skóra nabiera swoistej subtelności i gładkości. Delikatny kwiatowy zapach przenosi w świat relaksu i odprężenia.
 • Jedwabny Szlak- zabieg witalizujący dla skór wrażliwych. Koncentrat morskich minerałów i mikroelementów połączony z odżywczymi polisacharydami alg czerwonych, łagodzącym ekstraktem z bawełny i życiodajnym żeń- szeniem. Po zabiegu skóra odzyskuje blask, gładkość i elastyczność.
 • Cytrusowy Raj- tonizuje skórę, wyrównuje balans mineralny, odżywia bogactwem mikroelementów i witamin. Skora staję się delikatna, gładka i promienna, a cytrusowe aromaty orzeźwiają ciało i umysł.
 • Zielony sekret- zabieg oczyszczający. Koncentrat morskich minerałów wzbogacony został wyciągiem z alg czerwonych, brunatnych oraz wyciągiem z zielonej herbaty. Stymuluje metabolizm komorkowy, działa oczyszczająco. Podczas zabiegu skóra odzyskuje zdrowy koloryt i blask, sylwetka odzyskuje harmonijny kształt.
 • Slodycz Pomarańczy- zabieg orzeźwiający z użyciem morskich minerałów, wzbogacony polisacharydami alg czerwonych i olejkami eterycznymi z cytrusów: pomarańczy i grapefruita. Pielęgnuje, odżywia, głęboko nawilża, stymuluje krążenie limfy, by skora stała się miękka i elastyczna.